niedziela, 22 listopad 2015 13:03

Bezpiecznie Tu i Tam

Bezpiecznie Tu i Tam - kurs internetowy
Bezpiecznie Tu i Tam - kurs internetowy
Fundacja Orange i Orange Polska

Internetowy kurs dla rodziców Bezpiecznie Tu i Tam. Celem powstania kursu jest pomoc dorosłym w zapewnieniu małym internautom bezpieczeństwa online.

Zastanawiasz się, co robi Twoje dziecko w sieci, jak nauczyć je ostrożności i wspierać w rozwoju przy pomocy nowych mediów? Ten kurs jest właśnie dla Ciebie!

"Jak działa kurs?

Kurs składa się z pięciu modułów tematycznych w formie Wyzwań, które rodzic może zrealizować po kolei w dowolnym czasie. Każdy moduł rozpoczyna się krótkim wideo i animacją, które w przystępny sposób prezentują podstawowe zagadnienia. Aby pogłębić wiedzę, warto zapoznać się z dodatkowymi materiałami edukacyjnymi, można też zadać pytanie ekspertowi poprzez specjalny formularz. Przejście jednego modułu kursu trwa około 20 minut. Korzystanie z kursu jest bezpłatne, a dla zalogowanych użytkowników dostępne są pamiątkowe certyfikaty, możliwość śledzenia postępów i konkursy.

Czego się dowiesz?

W ramach kursu poznasz podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z internetu, dowiesz się jak pomóc dziecku unikać zagrożeń i jak reagować, gdy coś niepokojącego zdarzy się w sieci. Dzięki informacjom o tym, w jaki sposób i w jakim celu młodzi ludzie wykorzystują internet, lepiej poznasz i zrozumiesz świat online dzieci i młodzieży.

Bezpiecznie Tu i Tam

Internetowy kurs jest jednym z elementów kompleksowego programu społecznego Bezpiecznie Tu i Tam realizowanego przez Fundację Orange i Orange Polska, w ramach którego prowadzonych jest szereg inicjatyw edukacyjnych. Ich podstawowym celem jest zwiększenie bezpieczeństwa dzieci online oraz edukacja młodych internautów, ich rodziców i opiekunów w zakresie odpowiedzialnego korzystania z sieci. Więcej informacji o programie znajduje się na stronie: www.orange.pl/bezpieczenstwo. Projekty edukacyjne realizowane są w partnerstwie z Fundacją Dzieci Niczyje i NASK".

Tekst pochodzi z oficjalnej strony projektu!

Rozpocznij kurs: https://fundacja.orange.pl/kurs/

Artykuły powiązane