piątek, 18 marzec 2016 11:03

Akademia Nowych Mediów

Akademia Nowych Mediów
Akademia Nowych Mediów

Platforma elearningowa Akademia Nowych Mediów powstała w ramach dwóch projektów: Akademia i Pracownia Nowych Mediów dofinansowywanych ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a realizowanych przez zespół Medialabu Gdańsk działającego w Instytucie Kultury Miejskiej.

Narzędzie?

Tu ciekawostka!Platforma oparta jest na skrypcie WordPress. Tak, tak :) To ten sam CMS, który wymyślony został do tworzenia blogów i nadal jest tak kategoryzowany. WordPress jednak bardzo się rozwinął i można, jak widać, tworzyć nawet kursy online.

Platforma została przygotowana przez firmę Piotr PESZKO 2EDU.

E-zasoby?

Po pierwsze. Szkolenia internetowe są bezpłatne i nie wymagają rejestracji na platformie.

Po drugie. Kursów dostępnych jest siedem. Wszystkie szkolenia dotyczą „szeroko pojętego korzystania z nowych mediów i technologii - tak w życiu codziennym jak i nauce i pracy”.

Katalog szkoleń:
1. Razem ale osobno. Możliwości wspólnej pracy w Internecie.
2. Osobisty Internet, czyli jak mogę uporządkować informacyjny chaos.
3. Internet bez ryzyka i metryki.
4. Wykorzystywanie zasobów domeny publicznej.
5. Storytelling.
6. Medialab.
7. Booksprint.

Po trzecie. Autorami kursów „są ekspertki i eksperci z dziedzin takich jak: edukacja medialna, historia cyfrowa, dziedzictwo cyfrowe, domena publiczna, webwriting” a konkretnie: Agnieszka Jarmuł, Karolina Szczepaniak, Katarzyna Michałowska, Grzegorz Stunża i Marcin Wilkowski.

Struktura szkoleń?

Wybieramy szkolenie z katalogu. Na starcie mamy zwięzły opis szkolenia.

Rozpoczynamy kurs!

Nawigacja jest intuicyjna. Po prawej stronie mamy zawsze panel z wyszczególnionymi częściami kursu. Dodatkowo możemy wykorzystać przyciski nawigacyjne pod treścią poszczególnych części szkolenia.

Kursy są różnorodne z punktu widzenia wykorzystanych narzędzi. Przeważają treści do czytania, ale są kursy, w których istotną rolę odgrywają grafiki czy videocasty. Wartością dodaną jest spora ilość odsyłaczy do opisanych e-zasobów czy programów.

Przystępny język szkoleń, przejrzysta struktura plus wysoka wartość merytoryczna sprawiają, że warto korzystać z Akademii Nowych Mediów.

Akademia Nowych Mediów http://szkolenia.ikm.gda.pl/

Artykuły powiązane