wtorek, 16 czerwiec 2015 02:21

Tik Taki dla najmłodszych (część 2)

Napisane przez Anna Dagmara Pozierak
Tik Taki dla najmłodszych (część 2)

Tik Taki dla najmłodszych, czyli przegląd ciekawych e-zasobów i narzędzi do wykorzystania przez nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej (część 2).

Część 1 została opublikowana na portalu 14 czerwca.

Archeodzieciaki - Klub Młodego Archeologa. Masz w klasie/grupie młodego archeologa? - koniecznie zajrzyj!

http://www.archeodzieciaki.pl/

Planeta Energii - materiały dydaktyczne, które możesz wykorzystać na swoich zajęciach. Materiały te między innymi dotyczą bezpiecznego użytkowania prądu, źródeł energii i ekologii. Przygotowaliśmy dla Was dodatkowe załączniki do wydrukowania, które możecie wykorzystać w prowadzonych zajęciach.

http://www.planetaenergii.pl/

Anglomaniacy

W serwisie Angielski dla dzieci - Anglomaniacy uczniowie rozpoczynający przygodę z angielskim znajdą wesołe gry i zabawy językowe, piosenki i testy do nauki online, a także materiały do wydrukowania.

http://www.anglomaniacy.pl/

Polskie Stroje

Strona edukacyjno - rozrywkowa dla dzieci prezentująca polskie stroje ludowe. Opisy strojów, ubieranki, puzzle, quizy, gry i zabawy offline do ściągnięcia i wydruku. Także nauczyciele znajdą tutaj materiały dydaktyczne do wykorzystania na lekcji.

http://www.polalech.pl/

Historia w kolorach - nauka historii będzie lekka, łatwa, przyjemna i efektowna, bo w pełni dostosowana do możliwości najmłodszych- i przedszkolaków, i uczniów. A że najmłodsi najlepiej uczą się przez zabawę, to i po takie właśnie formy sięgnięto. Trójwymiarowe książeczki, kolorowanki, puzzle, filmiki to zaledwie część narzędzi edukacyjnych, które proponuje IPN.
- Gry edukacyjne
- Scenariusze
- Dydaktyka

http://www.pamiec.pl/historiawkolorach/

http://www.pamiec.pl/historiawkolorach/main.html

EKOdzieciaki - Do świata przyrody zapraszają żaba, jeż, mrówka i dżdżownica. Dowiedz się, jak te maluchy pomagają utrzymać równowagę w środowisku i dlaczego są takie ważne!

http://ekodzieciaki.mos.gov.pl/

http://ekodzieciaki.mos.gov.pl/ekokampania

Sieciaki – czyli jak bezpiecznie wykorzystywać Internet?
- Gotowe scenariusze
- Filmy edukacyjne
- Gry
- Quizy

http://www.sieciaki.pl/

http://dzieckowsieci.fdn.pl/scenariusz-zajec-sieciaki

EDU.TVP.PL

Prawie tysiąc odcinków najciekawszych serii edukacyjnych TVP oraz mnóstwo znakomitych tekstów i informacji znajdziecie na nowym Portalu Edukacyjnym Telewizji Polskiej. To projekt tworzony we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej, który z pewnością zaciekawi nie tylko uczniów.

http://edu.tvp.pl/

Mało? Może tu znajdziesz więcej:  katalog bezpiecznych i interesujących stron dla dzieci :)

http://www.opiekun.pl/strony-dla-dzieci2.php

Artykuły powiązane