piątek, 26 sierpień 2016 04:46

E-podręczniki do kształcenia zawodowego

Napisał
E-podręczniki do kształcenia zawodowego

Centrum Dydaktyki Cyfrowej przygotowało bibliotekę e-podręczników do kształcenia zawodowego. Dzięki pracy kilkunastu osób zasoby biblioteki rozrastają się w szybkim tempie. Obecnie opracowanych zostało ponad 300 wolnych podręczników dla 20 zawodów.

Jak wygląda struktura e-zasobów plus wykorzystana narzędziownia?

Pomysł jest prosty! Wszystkie elementy biblioteki zostały wykonane w technologii Blogger, czyli narzędzia Google do tworzenia blogów. Mamy stronę „matkę” (stronę główną biblioteki) http://epodreczniki-zawodowe.blogspot.com/, która pełni rolę katalogu.

Wybierając interesujący nas zawód np. piekarz zostajemy przekierowani na nową stronę, na której osadzone są e-zasoby dla wybranego zawodu http://epodrecznki-piekarz.blogspot.com/.
E-zasoby to głównie e-booki umieszczone wcześniej na SlideShare http://www.slideshare.net/
Z punktu widzenia narzędziowni mamy, więc dwa narzędzia: Bloggera i SlideShare.

Podstawowym źródłem e-zasobów są materiały opracowane przez KOWEZiU w ramach projektu dotyczącego przygotowania materiałów do kształcenia modułowego. Materiały powstały w 2007 roku, stąd należy roztropnie z nich korzystać, ze względu na zmiany, które nastąpiły w podstawach programowych i zmiany technologiczne w poszczególnych zawodach.

Zapraszam do odwiedzenia Biblioteki.

Artykuły powiązane