niedziela, 22 luty 2015 07:27

Scholaris - portal wiedzy dla nauczycieli

Napisał
Scholaris - portal wiedzy dla nauczycieli

Scholaris to bezpłatny portal wiedzy dla nauczycieli, który gromadzi i udostępnia użytkownikom gotowe zasoby edukacyjne oraz narzędzie dla nauczycieli do wykorzystania w przygotowaniu zajęć szkolnych.

"Portal Scholaris jest efektem projektu systemowego, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Jego celem jest dostarczenie, wdrożenie i zarządzanie platformą edukacyjną - służącą wspieraniu systemu edukacji.

Projekt Scholaris gromadzi różnorodne pliki. Są to gotowe do wykorzystania scenariusze lekcji, prezentacje multimedialne, filmy, grafiki, karty pracy, testy, sprawdziany, poradniki i wiele innych. Zasoby obejmują wszystkie poziomy kształcenie, przedmioty i zajęcia. Dostęp do nich jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji na portalu. Użytkownicy mogą wyszukiwać potrzebne materiały przez filtry: przedmiot, typ zasobu lub etap edukacyjny, natomiast po zalogowaniu do portalu otrzymują dodatkowo osobiste konta, na których mają możliwość budowania własnych zasobów oraz opracowania autorskich lekcji.

Scholaris to także platforma współpracy dla instytucji publicznych i organizacji pozarządowych działających w obszarze edukacji. Po podpisaniu porozumienia z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji w Warszawie mogą one publikować zasoby wzbogacające dydaktyczne i wychowawcze działania nauczycieli. Partnerzy w zamian otrzymują stałe miejsce na logo, dane kontaktowe oraz linkowanie do własnych stron www.

Projekt Scholaris - portal wiedzy dla nauczycieli wdraża Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie. Autorem aplikacji jest wyłoniona w drodze zamówienia publicznego firma Young Digital Planet SA".

Powyższe informacje pochodzą ze strony portalu.

Oficjalna strona Portalu Scholaris (http://www.scholaris.pl/)

Komentarz:
Portal jest, wypada go znać, może ktoś wykorzysta zasoby udostępniane na portalu.

Artykuły powiązane