poniedziałek, 23 luty 2015 07:22

Edukator Medialny

Napisał
Edukator Medialny

"Edukator Medialny" został założony, żeby promować wyjście poza wąskie ramy myślenia o mediach i edukacji. Dlatego od zawsze na blogu pojawiały się teksty, które przedstawiały niestandardowe podejście do edukacyjnego zastosowania mediów.

Znajdziecie tu refleksje nad przemianami szkoły, możliwością jej zastąpienia z wykorzystaniem „nowych” mediów lub zmiany instytucji dzięki zastosowaniu nowych technologii oraz przez jak najdalej posuniętą rezygnację z techno-nowości w szkolnej przestrzeni. Nie zabraknie zastanawiania się nad przemianami kultury, możliwościami kolektywnego uczenia się i wymiany wiedzy powodowanymi rozwijaniem narzędzi komunikowania. Od czasu do czasu pojawi się również przebieg i owoce praktycznych działań ze studentami lub w ramach prowadzenia różnorodnych warsztatów medialnych.

Docelowo serwis ma być tylko jednym z działań, jakie będą realizowane pod hasłem „Edukatora Medialnego”, a sama strona będzie przestrzenią teoretycznego eksperymentowania i opisywania podejmowanych działań praktycznych w celu wypracowania możliwych modeli prowadzenia edukacji medialnej w powiązaniu z działaniem w innych obszarach edukacji".

Powyższe informacje pochodzą ze strony projektu.

Edukator jest tworzony przez Grzegorza D. Stunże, doktora nauk społecznych w zakresie pedagogiki, który pracuje jako adiunkt w Pracowni Edukacji Medialnej w Zakładzie Filozofii Wychowania i Studiów Kulturowych w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Gdańskiego.

Oficjalna strona Edukatora Medialnego (http://edukatormedialny.pl/)

Komentarz:
Lubię tę stronę internetową, a wpisy Grzegorza D. Strunże, także te na jego profilu fb, dają sporo do myślenia.

Artykuły powiązane