Ile forum w kursie?
wtorek, 02 luty 2016 14:33

Ile forum w kursie? Elearning w Edukacji - część 5

Napisał
Część 5. Elearning w Edukacji. Ile forum w kursie?Odpowiedź na to pytanie osadzone jest w klasycznym sporze prowadzonym od lat.Jestem uczniem „Szkoły KOWEZiU”.Związany jestem od wielu lat z edukacją zawodową, więc siłą rzeczy musiałem trafić na koweziowy elearning.
Czy zacząłbyś od małego czy od dużego formatu?
sobota, 05 wrzesień 2015 13:35

Czy zacząłbyś od małego czy od dużego formatu?

Napisane przez
Ha! - Pomyślałem sobie w kilka sekund po przeczytaniu pytania. A to dlatego, że moje myśli poszły w dwóch kierunkach na raz.Najpierw pomyślałem, że mały format, ale natychmiast przypomniało mi się kiedy jakiś czas temu stwierdziłem, że wolę duży format. Oba z tych stanowisk mają swoje plusy i minusy.Jak zaczynałem od sketchnotek na małym formacie, to uważałem, że to najlepszy format na początek. Byłem przyzwyczajony do tego formatu. Zresztą kto nie jest, co nie?
Dlaczego myślenie wizualne działa?
wtorek, 25 sierpień 2015 16:35

Dlaczego myślenie wizualne działa?

Napisane przez
W poprzednim artykule pokazałem Ci, co to jest myślenie wizualne (tu link) i pokazałem podstawowową korzyść z jego wykorzystania - skutecznejszą komunikację i łatwiejsze przekazywanie złożonych idei. To jednak zaledwie czubek góry lodowej, dlatego dzisiaj skupię się na pokazaniu jak to się dzieje, że myślenie wizualne działa.
Elearning w Edukacji
wtorek, 26 maj 2015 03:56

Elearning w Edukacji? (część 1)

Napisał
Elearning w Edukacji?Elearning to nasz zdolny, mający duży potencjał uczeń. Jednak leniwy. „Leniwie” elearning wchodzi do szkół.Elearning to edukacyjne Yeti. Dużo się o elearningu mówi. Słuchy chodzą, że istnieje, ale mało kto go widział.Elearning to edukacyjny supermiks. Jest w nim wszystko! Może z powodu tej obfitości ciągle jesteśmy na etapie doboru składników.Elearning jest dzisiaj edukacyjną normą, to żadna nowość. Problem w tym, że ma pewną dziwną cechę. Rzadko występuje!
E-Motywacja
czwartek, 07 maj 2015 13:35

E-Motywacja

Napisane przez
Kształcenie na odległość, to to forma kształcenia, w której nie musimy zachować jedności miejsca i czasu. Co to oznacza dla uczestnika e-zajęć?
Strona 1 z 2