PowToon - jak uniknąć nudy na lekcji?
piątek, 13 maj 2016 22:29

PowToon - jak uniknąć nudy na lekcji? Tworzenie interaktywnej prezentacji

Napisane przez
PowToon to bezpłatny program do tworzenia prezentacji/animacji/filmów z przebogatą biblioteką zdjęć, szablonów i narzędzi. Wersja bezpłatna pozwala na stworzenie nawet pięciominutowego filmu/animacji. Jest to bardzo prosty, intuicyjny w obsłudze program, który poza swoją użytecznością dostarczy nam dodatkowo bardzo dużo zabawy!
Quizuj z KAHOOT!
czwartek, 14 kwiecień 2016 02:31

Quizuj z KAHOOT!

Napisane przez
Kahoot to bezpłatna aplikacja do tworzenia interaktywnego quizu. W zaledwie kilka minut można stworzyć niesamowite narzędzie dydaktyczne, które odmieni każdą lekcję. Dodaj wideo, obrazy i rysunki do pytania i wzmocnij zaangażowanie swoich uczniów! Wykorzystaj urządzenia mobilne uczniów i zaplanuj ciekawą lekcję powtórzeniową!
http://www.visualead.com/
czwartek, 21 styczeń 2016 10:14

Inwazja kodów QR

Napisane przez
Kody QR są już wszędzie, w gazetach, na przystankach, stronach internetowych, książkach - to dlaczego nie miałyby być w szkole? Młodzież je uwielbia, są świetnym nośnikiem informacji, a zarazem bardzo prostym narzędziem. Posiadając gotowe, wydrukowane kody wystarczy je przyczepić w wyznaczonych miejscach szkoły/klasy, a uczniowie będą zachwyceni/zaciekawieni. Zobacz w jaki sposób możesz wykorzystać QR w swojej szkole i rozpocznij prawdziwą inwazję!
Elearning w Edukacji, …ale o co chodzi?
środa, 25 listopad 2015 11:47

Elearning w Edukacji, …ale o co chodzi? (część 3, moja narzędziownia plus wprawka o metodyce)

Napisał
Pewnie każdy z nas ma trochę inne rozumienie tytułowego e-learningu w edukacji. Dla części z nas e-learning jest synonimem platformy e-learningowej. Czy jesteśmy w mniejszości? Są tacy, którym e-learning kojarzy się z innymi narzędziami i uważają, że platforma e-learningowa klasy LMS czy LMCS jest już passe. Nie moją rolą jest oceniać i rozstrzygać, które z tych rozwiązań jest skuteczniejsze z punktu widzenia realizacji celów edukacyjnych!Spróbuję wam zaprezentować moje rozumienie edukacyjnego e-learningu.
NoteBookCast
czwartek, 29 październik 2015 09:30

NoteBookCast - wirtualna tablica

Napisane przez
NoteBookCast to wirtualna, darmowa tablica, współpracująca z dowolnymi urządzeniami bez potrzeby instalowania dodatkowego oprogramowania. Uczniowie, nie opuszczając ławki mogą umieszczać na niej swoje odpowiedzi/wypowiedzi, a efekt widzi cała klasa! Chcesz ożywić lekcję, a nie masz pomysłu jak to zrobić?
Strona 1 z 4