wtorek, 19 maj 2015 03:12

Wyzwalacz kreatywności - narzędzie do tworzenia komiksów

Napisane przez Karolina Skotarczak - Dobrzyńska
ToonDoo
ToonDoo
www.toondoo.com

Zdecydowana większość społeczeństwa jest wzrokowcami. Dlatego w przekazie informacyjnym warto oddziaływać na zmysł wzroku. Chciałabym zarekomendować darmowe narzędzie ToonDoo do tworzenia komiksów.

W jakich sytuacjach można posłużyć się komiksem?

- przekazanie wiedzy,
- stworzenie reklamy,
- zorganizowanie konkursu na komiks wśród uczniów o danym zagadnieniu,
- zlecenie pracy dodatkowej w edukacji,
- stworzenie wizualnej koncepcji pracy szkoły,
- wizualizacja bezpiecznych zachowań w szkole - profilaktyka…

Możliwości i dziedzin jest wiele. Najważniejsze, że poprzez tworzenie komiksu uruchomiona zostaje kreatywność, zarówno tworzący komiks, jak i jego odbiorca świetnie się bawią. I o to chodzi… Najlepsze efekty przynosi edukacja przez zabawę.

Aplikacja internetowa ToonDoo pozwala na stworzenie różnych formatów komiksów, w tym zawiera dostępne postacie, które można dowolnie modyfikować  lub tworzyć swoje. Następnie wystarczy zrobić tła, mogą być one wybierane z dostępnych lub zrobione według własnych potrzeb i inwencji. Stworzone projekty komiksów pozostają dostępne na koncie ToonDoo, ale można je także stamtąd publikować w mediach społecznościowych, na stronach www lub pobierać na swój komputer jako pliki graficzne. Aplikacja jest bardzo łatwa w obsłudze, działanie w niej jest intuicyjne: www.toondoo.com

Polecam - świetna zabawa!

Artykuły powiązane