Edukacja międzykulturowa

Dział: E-ZASOBY

„Edukacja międzykulturowa to działania, których wspólnym celem jest popularyzacja wiedzy o kulturach i społeczeństwach świata oraz zapoznanie z polską tradycją”. Taki zapis znajdziemy na stronie internetowej http://www.miedzykulturowa.org.pl prowadzonej przez Fundację Edukacji Międzykulturowej.
Udostępnianych e-zasobów edukacyjnych, przede wszystkim dla najmłodszych, jest naprawdę dużo! Warto przejrzeć scenariusze lekcji i poszperać w materiałach będących produktami zrealizowanych projektów.

Quizuj z KAHOOT!

Dział: NARZĘDZIOWNIA

Kahoot to bezpłatna aplikacja do tworzenia interaktywnego quizu. W zaledwie kilka minut można stworzyć niesamowite narzędzie dydaktyczne, które odmieni każdą lekcję. Dodaj wideo, obrazy i rysunki do pytania i wzmocnij zaangażowanie swoich uczniów! Wykorzystaj urządzenia mobilne uczniów i zaplanuj ciekawą lekcję powtórzeniową!

Mama, tata, tablet?!

Dział: E-ZASOBY

Fundacja Dzieci Niczyje prowadzi kampanie „Mama, tata, tablet”. „Akcja przestrzega przed zbyt wczesnym i niekontrolowanym udostępnianiem dzieciom urządzeń elektronicznych, jak tablety czy smartfony”. Powiem szczerzę i wprost. To przykład doskonałej roboty!
Lektura obowiązkowa dla rodziców! Lektura obowiązkowa dla nauczycieli edukacji przedszkolnej i edukacji wczesnoszkolnej!

NoteBookCast - wirtualna tablica

Dział: NARZĘDZIOWNIA

NoteBookCast to wirtualna, darmowa tablica, współpracująca z dowolnymi urządzeniami bez potrzeby instalowania dodatkowego oprogramowania. Uczniowie, nie opuszczając ławki mogą umieszczać na niej swoje odpowiedzi/wypowiedzi, a efekt widzi cała klasa!
Chcesz ożywić lekcję, a nie masz pomysłu jak to zrobić?

Hej Ekolodzy!!!

Dział: E-ZASOBY

Fundacja GAP Polska to jedna z wielu fundacji ekologicznych działajacych w Polsce. Piękne logo i ...strona internetowa w przebudowie - znaczy będzie jeszcze przejrzyściej :)   

Póki co są dwa przekierowania, ale JAKIE!!!

Strona 1 z 3